Seka Antika, başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Muğla olmak üzere, Bursa, Kocaeli, Eskişehir, Bolu, Çanakkale, Antalya, Balıkesir, Yalova ve Aydın’da antika alım satım hizmeti vermekteyiz.

Tarihi eser nitelikli ürünler için hizmet verilmemektedir.

Antika Nedir?

Tarihi bir niteliğe sahip olan ve eski zamanlardan günümüze kadar ulaşmayı başarmış olarak var olan eşyalar ve eserler antika sınıfında değerlendirilir. İtalyanca bir kelime olmasıyla beraber Osmanlı döneminde antika yerine farklı bir kelime kullanılırdı. Antikalar sahip oldukları önemle birlikte tarihi günümüze yansıtan parçalar olmalarıyla bu önemlerini artırmaktadırlar. Geçmiş dönemin sosyal yapısını gözler önüne serme noktasında değere sahip olan antikalar, sahip oldukları değerlerini kaybetmezler. Devletlerin, geçmiş dönemlerden kendilerine kalmış olan yadigârları saklamaları antika eşyaların özel olarak nitelendirilebilmesine olanak sağlamış bir durum haline gelmiştir. Devletlerin gelecek dönemlere eşyaları aktarma geleneğinin bulunduğu gibi bazı kişilerin de eski ürünlere karşı olan merakı sayesinde bu durumlar sentezlenerek antikanın değerli bir hamlesini sağlamıştır. Paha biçilemeyen antika koleksiyonlarından, yüksek maliyetli antika koleksiyonlarına kadar dünya çapında pek çok farklı antika eser bulunur.

Antikacı Kime Denir?

Antika ürünlerin alım satımını yapan ve özel olarak toplayan kişiler antikacı olarak bilinirler. Seka Antika markası da geçmiş yıllardan günümüze kadar taşımayı başardığı antikacı kimliğiyle, antika ürünlerin alım satımını aktif olarak yapmaktadır. Antikacıların sahip olması gereken belli başlı özellikleri bulunmaktadır. Sanat tarihi ve tarih bilmek bir antikacı için en önemli meziyetlerin başında gelir. 19.yüzyıldan başlayarak ilerleyen yüzyıllara kadar giden süreçte antikacılık popüler hale geldi ve bu nedenle daha fazla sayıda kişi antika ürünlere ilgi göstermeye başladı.

Antika Fiyatları Nedir?

Antika ürünler için biçilen fiyat, tarihin hangi dönemine ait olduğuna göre ve yansıttığı sanata göre değişkenlik gösterir. Antika ürünlerin payının genişlemesinden kaynaklı olarak yüksek fiyat bedellerine ulaşan eserlerin alınıp satılması olağan hale gelmiştir. Müzayede firmalarının benzersiz antika ürünleri uluslar arası pazarda satışa sunuyor olmalarıyla beraber rekor fiyatlar da ortaya çıkabilmektedir. Piyasa şartlarının göz önünde bulundurulmasıyla beraber antika uzmanı tarafından bir antikanın fiyatı en net şekilde tüm detayları ele alınarak biçilir. Antikalar artan fiyat değerine sahip olabilmeleriyle beraber, bir yatırım aracı haline zaman içerisinde evrilmiştir. Hem kişisel olarak hem de kurumsal olarak pek çok kişi antika ürünleri yatırım amaçlı olarak satın almaya başlamış durumdadır. SEKA ANTİKA antika alım-satımı yapıyor olmasıyla, değerinde antika alım satım yapar.

Antikayı Müzayede ile Satmak Mümkün mü?

Antika ürünler, müzayede ile satılabilen ürünlerdir. Müzayedede, sahip olduğunuz antika ürünün özellikleri belirtilir ve en yüksek maddi pahayı biçen kişinin yapacağı teklif dikkate alınır. Eseri veya eşyaya en çok parayı verenin antika ürüne sahip olduğu müzayede yöntemi açık artırmalardır. Her antika ürün müzayedede satış için uygun olmamakla beraber, az bulunur özelliğe sahip olan antikalar tercih edilir. Seka Antika markası olarak sahip olduğunuz kıymetli antikaları, değerinde satabilmeniz için seçkin müşteri portföyüne bizimle ulaşabilirsiniz.

Adana Antika Alanlar Edirne Antika Alanlar Malatya Antika Alanlar
Adıyaman Antika Alanlar Elazığ Antika Alanlar Manisa Antika Alanlar
Afyon Antika Alanlar Erzincan Antika Alanlar Mardin Antika Alanlar
Ağrı Antika Alanlar Erzurum Antika Alanlar Mersin Antika Alanlar
Aksaray Antika Alanlar Eskişehir Antika Alanlar Muğla Antika Alanlar
Amasya Antika Alanlar Gaziantep Antika Alanlar Muş Antika Alanlar
Ankara Antika Alanlar Giresun Antika Alanlar Nevşehir Antika Alanlar
Antalya Antika Alanlar Gümüşhane Antika Alanlar Niğde Antika Alanlar
Ardahan Antika Alanlar Hakkari Antika Alanlar Ordu Antika Alanlar
Artvin Antika Alanlar Hatay Antika Alanlar Osmaniye Antika Alanlar
Aydın Antika Alanlar Iğdır Antika Alanlar Rize Antika Alanlar
Balıkesir Antika Alanlar Isparta Antika Alanlar Sakarya Antika Alanlar
Bartın Antika Alanlar İstanbul Antika Alanlar Samsun Antika Alanlar
Batman Antika Alanlar İzmir Antika Alanlar Siirt Antika Alanlar
Bayburt Antika Alanlar Kahramanmaraş Antika Alanlar Sinop Antika Alanlar
Bilecik Antika Alanlar Karabük Antika Alanlar Sivas Antika Alanlar
Bingöl Antika Alanlar Karaman Antika Alanlar Şanlıurfa Antika Alanlar
Bitlis Antika Alanlar Kars Antika Alanlar Şırnak Antika Alanlar
Bolu Antika Alanlar Kastamonu Antika Alanlar Tekirdağ Antika Alanlar
Burdur Antika Alanlar Kayseri Antika Alanlar Tokat Antika Alanlar
Bursa Antika Alanlar Kırıkkale Antika Alanlar Trabzon Antika Alanlar
Çanakkale Antika Alanlar Kırklareli Antika Alanlar Tunceli Antika Alanlar
Çankırı Antika Alanlar Kırşehir Antika Alanlar Uşak Antika Alanlar
Çorum Antika Alanlar Kilis Antika Alanlar Van Antika Alanlar
Denizli Antika Alanlar Kocaeli Antika Alanlar Yalova Antika Alanlar
Diyarbakır Antika Alanlar Konya Antika Alanlar Yozgat Antika Alanlar
Düzce Antika Alanlar Kütahya Antika Alanlar Zonguldak Antika Alanlar