İnsanlık tarihi boyunca gerek alışımı ile gerek görünümü ile takılarda, özel kullanım eşyalarında veya süslemelerde kullanılan gümüş, halen günümüzde de o eski değerini yitirmeden devam etmektedir. Antika Gümüş alanlar için ise dönemsel olarak bu farklılıklara dikkat ederler. Gümüş eşyalar arasında yer alan birçok antika eser döneminin özel motifleri ve süslemeleri ile hazırlanmıştır. Bulunduğu dönem içinde de ayrı bir değere sahip olan bu tür antika gümüş eserlerini Gümüş alanlar alım satım yaparak koleksiyonlarına eklerler. Hurda gümüş olarak piyasada bulunan ve birçok eskitme yöntemleri ile piyasaya sunulan gümüşlere dikkat etmek gerekir. Bu tür ürünleri antika gümüş eser olarak satmaya çalışanlar birçok kişinin mağdur olmalarına sebep olmuştur.

Antika Gümüş alanlar zamanın hangi derecesinde üretim olduğu konusunda bilgilidir. Gümüş altın elementinden sonra saf olarak bulunan değerli madenler arasında yer almaktadır. İnsanoğlunun bu tür kişisel kullanımları takı olarak başlamış ve daha sonra ilerleyen dönemlerde mutfak gereçleri gibi çeşitli eşyalarda görülmüştür. Gümüş alanlar bilirler ki gümüş kolay şekil alan bir maden olduğundan bazen özel tasarımlar için içine bakır katılır. Bu sebeple bu şekilde üretim gören antika eserlerinin büyük bir kısmının değerlerinde değişmeler olur. Her yazımızda belirttiğimiz gibi antikacılık uzmanlık isteyen bir meslek dalıdır. Bu alanda yapılacak her türlü deneyim ve bilgi tecrübeler ile sabitleşmiş kazanımlardır.

Antika gümüşler için yapılan belirlemeler yine günümüzde olduğu gibi gram üzerinden gibi seçenekler ile aynı değildir. Antika geçmiş zamanın izlerini taşıyan öğeleri nazarı dikkate aldığı için, antika Gümüş alanlar bu konudaki alımlarını yine devrin değerine göre belirlemektedir. Uzmanlarca hazırlanan özel ekspertizler sonucunda raporda verilen meblağlar ile ödemelerini yaparlar. Müzayede evleri tarafından yapılan açık arttırmalarda özellikli mücevher satışlarında bu şekilde sergilenmekte olan antika gümüşler bulunmaktadır. Alımlar için Gümüş alanlar bir araya toplanır ve gerekli bilgilendirme sonucu satışlar gerçekleşir. Ancak bilinmesi gerekir ki bu tür satışlar müzayedeler de çok ender ve nadir bulunan değeri yüksek olan antika gümüşler için geçerlidir.

Antika alımlarının internet üzerinden gerçekleşmesi ve antika eserlerinin ekspertiz raporlarının sunulması için hazırladığımız özel internet sitesinden artık sizlerde faydalanabilirsiniz. Uzun yıllardır antika işi konusunda her türlü bilgi ve deneyimi ile insanlara hizmet vermekte olan işlemlerimizin hepsini artık internet üzerinden de sizlere ulaştırıyoruz. Büyük satışlar için düzenlenen müzayedelere firmamızın katkıları ile katılacak olan kişilere yardımcı oluyoruz. Yıllardır müşteri memnuniyetini dillerden düşürmeyen tüm servislerimizi yine antika dünyasının yeni adresi olacak sitemizden vermeye devam ediyoruz. Sizlerde antika gümüşler konusunda bilgi almak, elinizde bulunan eski gümüş eserleri satmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Belirlenen kategorilere yazılarınız ile bilgilendirme yapmanız yeterli olacaktır. Uzman personelimiz sizinle temasa geçerek sizlere yardımcı olacaktır. Hepinizi antika satışında uzman hizmetler veren firmamızın internet sitesine bekliyor.