Eski Terazi, eski zamanlarda ağırlık ölçmek için kullanılan bir aletdir. Genellikle ahşap, pirinç veya bronz gibi malzemelerden yapılır ve iki kefeye dayanır. Bunlar, bir tarafında bir ağırlık ve diğer tarafında ürün bulunan iki kefeyi içerir. Teraziler, ticaret, tarım ve diğer işlerde kullanılmıştır.

Eski terazilerin çeşitleri:

  1. Romalı teraziler: Bu teraziler, eski Roma döneminde kullanılmıştır ve genellikle pirinç veya bronz gibi metallerden yapılırlar.
  2. Antik Çin terazileri: Antik Çin terazileri, eski Çin döneminde kullanılmış ve yapıları genellikle porselenden yapılmıştır.
  3. Bascule terazileri: Bascule terazileri, Avrupa’da 15. ve 16. yüzyıllarda kullanılmış ve yapıları ahşap ve pirinç gibi malzemelerden yapılmıştır.
  4. Balance terazileri: Balance terazileri, 17. ve 18. yüzyıllarda Avrupa’da yaygın olarak kullanılmış ve yapıları ahşap ve pirinç gibi malzemelerden yapılmıştır.
  5. Japonya terazileri: Japonya terazileri, Japonya’da 16. yüzyılın ortalarından itibaren kullanılmış ve yapıları ahşap ve pirinç gibi malzemelerden yapılmıştır.
  6. Konstantinopolis terazileri: Konstantinopolis terazileri, Bizans İmparatorluğu döneminde kullanılmış ve yapıları pirinç veya bronz gibi metallerden yapılmıştır.
  7. Musalla terazileri: Musalla terazileri, Arap dünyasında kullanılmış ve yapıları pirinç veya bronz gibi metallerden yapılmıştır.
  8. Türk terazileri: Türk terazileri, Osmanlı İmparatorluğu döneminde kullanılmış ve yapıları ahşap ve pirinç gibi malzemelerden yapılmıştır.
  9. Moğol terazileri: Moğol terazileri, Moğol İmparatorluğu döneminde kullanılmış ve yapıları ahşap ve pirinç gibi malzemelerden yapılmıştır.

Eski teraziler bugün de koleksiyonel bir değere sahiptir ve birçok insan tarafından ev veya ofis dekorasyonu için kullanılabilir. Ancak, bu terazilerin eski ve nadir modelleri daha yüksek bir fiyata satılabilir.

Eski Terazi alanlar SEKA Antika, Terazi alan yerler, alıcıları, şirketler, antikacılar, eskiciler ve koleksiyonculardan olup, eski Terazi alım satım hizmeti vermektedir.

Seka Antika; Eski Terazi Alanlar, eski Terazi satanlar, eski Terazi fiyatları, eski Terazi alıcıları, eski Terazi satıcıları, eski Terazi uzmanı, eski Terazi satan yerler, eski Terazi alan yerler, eski Terazi alım satım, eski Terazi değerleri, eski Terazi satışı, eski Terazi koleksiyoncuları, eski Terazi müzayedesi, antika Terazi alanlar, antika Terazi satanlar, antika Terazi fiyatları, antika Terazi alıcıları, antika Terazi satıcıları, antika Terazi uzmanı, antika Terazi satan yerler, antika Terazi alan yerler, antika Terazi alım satım, antika Terazi değerleri, antika Terazi satışı, antika Terazi koleksiyoncuları.

Eski Terazi Fiyatları

Şirketimiz eski Terazi fiyatlarını talep şartlarında oluşturmakta olup, eski Terazi alanların ve satanların arz ve taleplerine göre belirlemektedir.

Eski Terazi Alım Satım

Şirketimiz, eski Terazi alım satım yapan şirketler içerisinde aradığınız ürünü satın alabilecek veya size temin edecek mağazaya sahiptir. Başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’de eski Terazi alım satım hizmeti ile iletişim halindeyiz.

Eski Terazi Alıcıları

Eski Terazi alıcıları, eski ve antika değeri taşıyan tüm ürünler şirketimiz tarafından alınır ve satılır. Eski Terazi alıcıları, şirketimizin kurumsal yapısı içerisinde güvenle alışveriş yapar, Eski Terazi alıcıları bir araya getiren ve bu konuda tecrübeli olan şirketimiz, antika Terazi alanlar ve satanlar için ciddiyetle çalışma gerçekleştirir. Şirketimiz; en hızlı ve değerinde ödemeye yaparak size çözüm üretir.

Eski Terazi Alan Yerler

Eski Terazi alan yerler, Seka Antika güvencesiyle, eski Terazi alanları ve eski Terazi satanları buluşturan ve elinizdeki ürünleri en iyi fiyata alımını gerçekleştiren veya aradığınız ürünü hızlıca temin eden bir platformdur. Seka Antika, alan yerler içinde en profesyonel anlamda gerçekleştiren kurumsal bir şirkettir. Antikalarınız veya eski eşyalarınız, adresinizde tespit edilerek değer biçilir.

SEKA ANTİKA, her türkü antika eşyaları ve eski eşyaları değerinde alır ve satar. Antika alanlar ve antika satanlar bizlerle iletişime geçebilir.

Her bir eski terazi türü, kendi kültür ve tarihine ait özelliklere sahiptir ve koleksiyonerler tarafından aranır.