Geçmişten gelen ve çoğunlukla insanlar arasında merak ve ilgi uyandıran tüm eşyalar insanlar için her dönemde ilgi çekici bir konu olarak gündeme gelmiştir. Antika eşyaların oluşumunda da yine bu tür elbise modelleri ve eski elbiseler bulunmaktadır. Eski elbise alanlar için düzenlenen müzayedelerin yanı sıra, müze gezintilerinde bile insanların eski kullandıkları elbiselere rastlayabilmenin mümkündür. Halk arasında bindallı ve cepken olarak isimlendirilen Osmanlı dönemine ait elbiselerde yine Eski elbise alanlar kategorisinde yer almaktadır.

Evinizde kullanmadığınız eşyalar arasında veya tavan aranızda belki de bir servet yatıyor olabilir. Antika eşyaların büyük bir kısmı kullanılmayan veya atılmayı düşünülen eşyalar arasında yer alabiliyor. Eski elbise alanlar için düzenlenen büyük satışların ön hazırlıkları kimi zaman bu şekilde ortaya çıkıyor.

Özellikle annelerin çeyizlerinden çıkan eski elbiselerin antika değeri kazanması an meselesi oluyor. Osmanlı döneminde yer alan bindallı elbiselerin büyük bir kısmı 100 senelik olması durumunda antika olma özelliğini alıyor. Ancak her eski elbise illaki antika olacak değil. Daha fazla sene geçse de elbise üzerinde dönemin önemli bir mührü, dönemini anlatan bir tarihi koku veya özel bir kişiliğe yapılmış özel bir dikim olmadığı sürece pek de hayale kapılmayın.

Antika elbiseler içinde satışa sunulan ve ülkemizde çoğunlukla Osmanlı dönemine ait olan cepken ve bindallı elbiselerin antikacılarda görülmesi muhtemel. Sizlerde evinizde kullanmadığınız, eski ve belirli bir döneme ait olduğunu düşündüğünüz tüm elbiselerinizi eski elbise alanlar kategorisi için firmamıza satış yapabilirsiniz. Antika uzmanları tarafından yapılan ekspertiz raporlarından sonra sizlerde elinizde bulunan eski elbiselerinizin kıymetini öğrenebilirsiniz.

Antika dünyasının lider firması olarak hızlı bir alım için hazırlanan internet sitemizden bize ulaşabilirsiniz. Eski elbise alanlar konusunda yapılacak ölçümler deneyimli antika uzmanlarımız tarafından yapılmakta ve sizlere bilgi olarak anında sunulmaktadır.

Antika elbiselerin alımı için yapılacak incelemeler de antika uzmanlarımız elbisenin kumaşını, yapılma şeklini, hangi döneme ait motifler ile hazırlandığı gibi ince detaylandırmaları sizlerle tek tek paylaşacaktır. Konusunda uzman ve tecrübeli antikacılarımızın telkinleri sayesinde sizlerde sitemizin internet sitesinden tüm satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Eski elbise alanlar bölümünde yer alacak olan alımlar için sizlerde sitenin belirli alanlarındaki yerlere iletişim bilgilerinizi ileterek veya yazılarınız ile bize bildirebilirsiniz. Günlük takiplerin yapıldığı site içerisinde iletişimler ve antika alımları hızlı bir şekilde nakit olarak yapılmaktadır.

Eski zamandan kalma bindallı veya cepken tarzı eski elbiselerinizi satmak isterseniz bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Güvenli bir şekilde yapılacak olan alımlar da firmamız uzun yıllardır müşterilerinin memnuniyetini ön planda tuttuğu için sizlerin istek ve arzularını da dinleyecektir. Eski elbise alanlar için arayış içinde olan herkesi internet sitemizde bekliyoruz. Hızlı ve güvenli bir antika alım sitesinden sizlerde ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.