Hemen AraFacebook
tecrübe ve bilgi..

Büyükçekmece Antika Eşya Alanlar

Büyükçekmece Antika Eşya Alanlar; oldukça değerli parçalar olmalarıyla birlikte pek çok farklı eşya için bir nitelik olarak belirtilebilir. Eski çağlardan kalma olan veya yakın geçmiş tarihinden kalma olan üzerinden en az 100 yıl geçmiş eşyaların sahip olduğu antika değerle birlikte birbirinden ayırt edici değerlendirilme klasmanları bulunur. İstanbul’da antika alım satım hizmetinde en doğru adres Seka Antika, antika eşyalar için bir marka haline dönüşmüş durumdadır. İstanbul’da antika alım satım yapan firmamız, gerek bireysel olan müşterilerden gerekse de kurumsal olan müşterilerden antika üzerine değerinde fiyatlarıyla beraber işlem gerçekleştiriyor. İstanbul\’daki antikacılar arasında yıllardan bu yana bulunan markamız, İstanbul’da antika denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biridir.

İletişim & WhatsApp
+90 532 477 68 91

Değerinde Antika Eşya Alanlar Büyükçekmece

Antika alanlar Büyükçekmece hizmeti için her zaman bir uzman eşliğinde değerlendirmeleri gerçekleştiriyoruz. Hem alımlar için hem de satımlar için fiyat değerlerini belirlediğimiz antika eşyalara (Büyükçekmece), eşyanın değeri olan fiyat seviyesinden kapıyı açıyoruz. Kaliteli bir hizmet anlayışını benimsiyor olmamız itibariyle antikalarınızın nakit dönüşebilmesine olanak tanıyoruz. Herhangi bir soruna sahip olmayan orijinal antika ürünleri satışlarımızda beğeninize sunuyor olmamızla beraber gerek koleksiyonunuza katmak için gerekse de yatırım yapmak için farklı kategorilere ayırdığımız yaklaşık 300 farklı antika kategorisinde sizlere hizmet veriyoruz.

Geniş Yelpazede Antika Eşya Alım Hizmeti Büyükçekmece

Antikalar, tek tip eşyalar ve sanat eserleri olmadığından dolayı yelpazemizi geniş bir aralıkta tutuyoruz. Seka antika alım ve satım hizmetimizde, Büyükçekmece bölgesinde müşterilerimizin memnun kalması için çalışmalarımıza değer veriyoruz. Ayrıcalıklı bir konsepte sahip olmamızla beraber İstanbul antika alım satım işlemlerinizi tam güvenlikli bir şekilde gerçekleştirebilmenize olanak tanıyoruz. Direkt olarak sizinle irtibata geçiyor olmamızla beraber, İstanbul’un farklı ilçelerinde yer almanızla beraber satış işlemleri için antikaları yerinde değerlendirebiliyoruz. Olduğunuz yerden bir adım bile atmanıza gerek kalmadan antikalarınızı inceleyerek değer biçebiliyoruz. Marka değerimizin ulaştığı seçkin noktayı antika dünyasında ön plana çıkarıyor olmamızla beraber gerek antika alım gerekse de Büyükçekmece antika eşya alanlar işlemlerinizde kusursuz bir hizmet anlayışının ayrıcalığını yakalayacaksınız.

Alım Satım Yaptığımız Bazı Antika Eşyalar

 33’lük Plak  Antika Kapı
 45’lik Plak  Antika Kupa
 78’lik Plak  Antika Sürahi
 Antika Ahşap  Antika Sini
 Antika Albüm  Antika Şapka
 Antika Anahtar  Antika Harita
 Antika Arma  Antika Hat
 Antika Avize  Antika İbrik
 Antika Bakır Eşya  Antika Kahve Takımı
 Antika Bardak  Antika Kandil
 Antika Baston  Antika Kartpostal
 Antika Bıçak  Antika Kase
 Antika Biblo  Antika Kaşık
 Antika Bileklik  Antika Kavanoz
 Antika Bilezik  Antika Kazan
 Antika Cam  Antika Kehribar
 Antika Cep Saati  Antika Kılıç
 Antika Cezve  Antika Kıyafet
 Antika Çan  Antika Kilim
 Antika Çatal  Antika Kilit
 Antika Çaydanlık  Antika Kitap
 Antika Çiçek  Antika Kol Saati
 Antika Çini  Antika Koltuk
 Antika Çizgi Roman  Antika Kolye
 Antika Daktilo  Antika Köstekli Saat
 Antika Dirhem  Antika Kristal
 Antika Dokuma  Antika Kuran
 Antika Duvar Saati  Antika Kurşun
 Antika Ebru  Antika Kutu
 Antika El Yazması  Antika Madalya
 Antika Ferman  Antika Makine
 Antika Fes  Antika Mangal
 Antika Fıçı  Antika Masa
 Antika Fincan  Antika Matara
 Antika Forma  Antika Metal
 Antika Fotoğraf  Antika Minyatür
 Antika Gaz Ocağı  Antika Mobilya
 Antika Gerdanlık  Antika Mühür
 Antika Gramofon  Antika Müzik Aleti
 Antika Güğüm  Antika Nişan
 Antika Gümüş  Antika Okka
 Antika Gümüşlük  Antika Osmanlıca
 Antika Günlük  Antika Oyma
 Antika Halhal  Antika Pikap
 Antika Halı  Antika Pipo
 Antika Şişe  Antika Plak
 Antika Tabak  Antika Porselen
 Antika Tabanca  Antika Portre
 Antika Tablo  Antika Pul
 Antika Takı  Antika Pusula
 Antika Takı Kutusu  Antika Radyo
 Antika Takvim  Antika Resim
 Antika Tarak  Antika Roman
 Antika Tas  Antika Saat
 Antika Taş Plak  Antika Saçma
 Antika Telefon  Antika Sahan
 Antika Tepsi  Antika Sandalye
 Antika Terazi  Antika Sefer Tası
 Antika Tesbih  Antika Sehpa
 Antika Tılsım  Antika Semaver
 Antika Tokmak  Antika Sepet
 Antika Tüfek  Antika Şerbetlik
 Antika Üç Etek  Antika Seramik
 Antika Vazo  Antika Silah
 Antika Yağlı Boya Tablo  Antika Yüzük

 

Antika Alım Satım Hizmeti ile Benzersiz Antika Eşyalar

Benzersiz antika eşyaları bulunduruyor olmamızla birlikte, sizler için her zaman antika alım satım hizmetimizde ilgi alanınızda yer alan eşyaları sunabiliyoruz. Benzersiz antika eşyalar ile değerli bir ürüne satış işlemlerimizde sahip olabileceğiniz gibi satım işlemlerinizde de değerli ürününüze vereceğim fiyat ile piyasadaki rakiplerimizden ayrılıyoruz. Seka Antika markamızın sahip olduğu tecrübeyle değerli müşterilerimiz tarafından antikada her zaman ilk tercih olmanın kıvancını yaşıyoruz. İstanbul antika alım satımda en güvenilir markalardan biri yapısına sahip olmamızla beraber, antika arayışında olan veya elindeki antikayı nakde çevirmek isteyenler için ulaşılabilir durumdayım. İletişim için mevcut olan numaramız üzerinden kısa süre içerisinde irtibata geçebilir ve antika alım satım için uzmanlarla görüşme yapabilirsiniz.

Büyükçekmece antikacılar, Büyükçekmece antika eşyalar, Büyükçekmece eski eşyalar, Büyükçekmece antika şirketleri, Büyükçekmece antika firması, Büyükçekmece antika şirketi, Büyükçekmece antika firmaları, Büyükçekmece antika eşya şirketleri, Büyükçekmece antika eşya firması, Büyükçekmece antika eşya şirketi, Büyükçekmece antika eşya firmaları, Büyükçekmece müzayede şirketi, Büyükçekmece antika alanlar, Büyükçekmece antika eşya alanlar, Büyükçekmece eski alanlar, Büyükçekmece eski eşya alanlar, Büyükçekmece antika alan yerler, Büyükçekmece antika eşya alan yerler, Büyükçekmece eski alan yerler, Büyükçekmece eski eşya alan yerler, Büyükçekmece antika pazarı, Büyükçekmece antika alım satım, Büyükçekmece antika alıcıları, Büyükçekmece antika satıcıları, Büyükçekmece eski alım satım, Büyükçekmece antika koleksiyoncuları, Büyükçekmece antika eşya alıcıları, Büyükçekmece antika eşya satıcıları, Büyükçekmece eski eşya alıcıları, Büyükçekmece eski eşya satıcıları, Büyükçekmece antika fiyatları, Büyükçekmece antika eşya fiyatları, Büyükçekmece eski fiyatları, Büyükçekmece eski eşya fiyatları.

Antika şirketleri Büyükçekmece, antika firması Büyükçekmece, antika şirketi Büyükçekmece, antika firmaları Büyükçekmece, antika eşya şirketleri Büyükçekmece, antika eşya firması Büyükçekmece, antika eşya şirketi Büyükçekmece, antika eşya firmaları Büyükçekmece, müzayede şirketi Büyükçekmece, antika alanlar Büyükçekmece, antika eşya alanlar Büyükçekmece, eski alanlar Büyükçekmece, eski eşya alanlar Büyükçekmece, antika alan yerler Büyükçekmece, antika eşya alan yerler Büyükçekmece, eski alan yerler Büyükçekmece, eski eşya alan yerler Büyükçekmece, antika pazarı Büyükçekmece, antika alım satım Büyükçekmece, antika alıcıları Büyükçekmece, antika satıcıları Büyükçekmece, eski alım satım Büyükçekmece, antika koleksiyoncuları Büyükçekmece, antika eşya alıcıları Büyükçekmece, antika eşya satıcıları Büyükçekmece, eski eşya alıcıları Büyükçekmece, eski eşya satıcıları Büyükçekmece, antika fiyatları Büyükçekmece, antika eşya fiyatları Büyükçekmece, eski fiyatları Büyükçekmece, eski eşya fiyatları Büyükçekmece.

Firmamızın en çok ilgi gösterdikleri bazı antikalar şunlardır: Büyükçekmece antikacılar, Büyükçekmece antika eşyalar, Büyükçekmece eski eşyalar, Büyükçekmece antika şirketleri, Büyükçekmece antika firması, Büyükçekmece müzayede şirketi,Büyükçekmece el yazması alanlar, Büyükçekmece Kuran’ı kerim alanlar, Büyükçekmece hat yazı alanlar, Büyükçekmece obje alanlar, Büyükçekmece gümüş alanlar, Büyükçekmece turalı gümüş alanlar, Büyükçekmece karaf alanlar, Büyükçekmece vazo alanlar, Büyükçekmece jardinyer alanlar, Büyükçekmece resim alanlar, Büyükçekmece modern resim alanlar, Büyükçekmece aplik alanlar, Büyükçekmece bahü alanlar, Büyükçekmece bavul alanlar, Büyükçekmece çanak alanlar, Büyükçekmece çömlek alanlar, Büyükçekmece bakır alanlar, Büyükçekmece baston alanlar, Büyükçekmece biskiü alanlar, Büyükçekmece billur alanlar, Büyükçekmece cam alanlar, Büyükçekmece kristal alanlar, Büyükçekmece bacara alanlar, Büyükçekmece Balıkesir halısı alanlar, Büyükçekmece bandırma halısı alanlar, Büyükçekmece ceviz yemek odası alanlar, Büyükçekmece ceviz masalar alanlar, Büyükçekmece ceviz sehba alanlar, Büyükçekmece ceviz sandalye alanlar, Büyükçekmece cümbüş alanlar, Büyükçekmece constantin oble alanlar, Büyükçekmece cam obje alanlar, Büyükçekmece beykoz alanlar.

Büyükçekmece bohem alanlar, Büyükçekmece çeşmi bülbül alanlar, Büyükçekmece çeşme taşı alanlar, Büyükçekmece çeşme zıvanası alanlar, Büyükçekmece çankırı bez alanlar, Büyükçekmece Çankırı kilim alanlar, Büyükçekmece banyoluk alanlar, Büyükçekmece arnevu alanlar, Büyükçekmece art deko alanlar, Büyükçekmece deko alanlar, Büyükçekmece ayna alanlar, Büyükçekmece asma avize alanlar, Büyükçekmece aznavur gümüş alanlar, Büyükçekmece aznavur alanlar, Büyükçekmece bafon alanlar, Büyükçekmece ayvazozki alanlar, Büyükçekmece dolap alanlar, Büyükçekmece divit alanlar, Büyükçekmece biblo alanlar, Büyükçekmece dekoratif eşya alanlar, Büyükçekmece demlik alanlar, Büyükçekmece daldırma alanlar, Büyükçekmece dekopaj alanlar, Büyükçekmece dekopaj işi alanlar, Büyükçekmece dual alanlar, Büyükçekmece dual pikap alanlar.

Büyükçekmece dümen alanlar, Büyükçekmece gemici dümeni alanlar, Büyükçekmece gemi eşyaları alanlar, Büyükçekmece eski eşyalar alanlar, Büyükçekmece derbent halı alanlar, Büyükçekmece eviye alanlar, Büyükçekmece ev halısı alanlar, Büyükçekmece elbiselik alanlar, Büyükçekmece elbise alanlar, Büyükçekmece paşa elbisesi alanlar, Büyükçekmece gardolap alanlar, Büyükçekmece el işi alanlar, Büyükçekmece el işi halı alanlar, Büyükçekmece el işi alanlar, Büyükçekmece el işi kilim alanlar, Büyükçekmece çan alanlar, Büyükçekmece kilise çanı alanlar, Büyükçekmece gemici çanı alanlar, Büyükçekmece çarık alanlar, Büyükçekmece Kahramanmaraş çarığı alanlar, Büyükçekmece fanus alanlar, Büyükçekmece ferforje alanlar, Büyükçekmece fistan alanlar, Büyükçekmece Osmanlı fistan alanlar, Büyükçekmece portmanto alanlar, Büyükçekmece eski saat alanlar, Büyükçekmece frak alanlar, Büyükçekmece bronz alanlar, Büyükçekmece bronz saat takımı alanlar, Büyükçekmece bronz heykel alanlar, Büyükçekmece bronz sütün alanlar, Büyükçekmece bronz avize alanlar, Büyükçekmece bronz vazo alanlar, Büyükçekmece bronz kutu alanlar, Büyükçekmece bronz el işi alanlar.

Büyükçekmece halı alanlar, Büyükçekmece lamba alanlar, Büyükçekmece resim alanlar, Büyükçekmece parfüm şişesi alanlar, Büyükçekmece bacaret alanlar, Büyükçekmece insan biblosu alanlar, Büyükçekmece oryantel biblo alanlar, Büyükçekmece kuş biblosu alanlar, Büyükçekmece havlu alanlar, Büyükçekmece mermer heykel alanlar, Büyükçekmece merver sehba alanlar, Büyükçekmece turkısh antika alanlar, Büyükçekmece Osmanlı eşyalar alanlar, Büyükçekmece eski gelinlik alanlar, Büyükçekmece İstanbul resimleri alanlar, Büyükçekmece altın varak sehpa alanlar, Büyükçekmece altın varak dolap alanlar, Büyükçekmece altın varak ayna alanlar, Büyükçekmece afkaniye halı alanlar, Büyükçekmece fener alanlar, Büyükçekmece bronz fener alanlar, Büyükçekmece bünyen alanlar, Büyükçekmece develi halı alanlar, Büyükçekmece dürbün alanlar, Büyükçekmece teleskop alanlar, Büyükçekmece sünnet şapkası Osmanlı alanlar, Büyükçekmece çatma alanlar, Büyükçekmece eski bayrak alanlar, Büyükçekmece flama alanlar, Büyükçekmece alem alanlar, Büyükçekmece arabesk alanlar.

Büyükçekmece pul alanlar, Büyükçekmece Osmanlı pul alanlar, Büyükçekmece fincan alanlar, Büyükçekmece eski fincan alanlar, Büyükçekmece cam altı alanlar, Büyükçekmece şamdan alanlar, Büyükçekmece oryantel heykel alanlar, Büyükçekmece gümüşlük alanlar, Büyükçekmece hat yazı alanlar, Büyükçekmece teship alanlar, Büyükçekmece hokka alanlar, Büyükçekmece tophane alanlar, Büyükçekmece goblen alanlar, Büyükçekmece çin eski eşyalar alanlar, Büyükçekmece Çanakkale alanlar, Büyükçekmece Çanakkale vazo alanlar, Büyükçekmece fil dişi heykel alanlar, Büyükçekmece fil dişi baston alanlar, Büyükçekmece fil dişi tesbih alanlar, Büyükçekmece fil dişi biblo alanlar, Büyükçekmece fil dişi vazo alanlar, Büyükçekmece fil dişi eşyaları alanlar, Büyükçekmece duvar saati alanlar, Büyükçekmece bez alanlar, Büyükçekmece buda heykel alanlar, Büyükçekmece hamedan halı alanlar, Büyükçekmece kılıç alanlar, Büyükçekmece antika kılıç alanlar.

Büyükçekmece antika araba alanlar, Büyükçekmece antika biblo alanlar, Büyükçekmece antika resim alanlar, Büyükçekmece antika eşyalar alanlar, Büyükçekmece kartpostal alanlar, Büyükçekmece fotoraf alanlar, Büyükçekmece antika foto alanlar, Büyükçekmece kehribar alanlar, Büyükçekmece kehribar tesbih alanlar, Büyükçekmece Kütahya alanlar, Büyükçekmece kınık alanlar, Büyükçekmece seramik eşya alanlar, Büyükçekmece kilit alanlar, Büyükçekmece anahtar alanlar, Büyükçekmece antika anahtar alanlar, Büyükçekmece antika kilit alanlar, Büyükçekmece josefin alanlar, Büyükçekmece kaşpo alanlar, Büyükçekmece antika silah alanlar, Büyükçekmece antika rahle alanlar, Büyükçekmece rahle alanlar, Büyükçekmece lambader alanlar, Büyükçekmece minyatür alanlar, Büyükçekmece antika küllük alanlar, Büyükçekmece komidin alanlar, Büyükçekmece kara kalem resim alanlar, Büyükçekmece blue black alanlar, Büyükçekmece antika para alanlar, Büyükçekmece mask alanlar, Büyükçekmece eski mask alanlar, Büyükçekmece aşurelik alanlar.

Büyükçekmece saleplik alanlar, Büyükçekmece bozalık alanlar, Büyükçekmece antika bozalık alanlar, Büyükçekmece girit işi alanlar, Büyükçekmece gramofon alanlar, Büyükçekmece mermer alanlar, Büyükçekmece mermer işleri alanlar, Büyükçekmece güdüm alanlar, Büyükçekmece tekke işi alanlar, Büyükçekmece İznik alanlar, Büyükçekmece pusula alanlar, Büyükçekmece gemi pusulası alanlar, Büyükçekmece cep saati alanlar, Büyükçekmece periyor saat alanlar, Büyükçekmece mangal alanlar, Büyükçekmece eski mangal alanlar, Büyükçekmece Şam işi alanlar, Büyükçekmece Süleymaniye işi alanlar, Büyükçekmece takunya alanlar, Büyükçekmece gümüş takunya alanlar, Büyükçekmece Osmanlı takunya alanlar, Büyükçekmece imeri alanlar, Büyükçekmece seccade alanlar, Büyükçekmece eski seccade alanlar, Büyükçekmece Osmanlı seccade alanlar, Büyükçekmece gergedan boynuzu baston alanlar, Büyükçekmece tablo alanlar.

Büyükçekmece antika tablo alanlar, Büyükçekmece ameri faik alanlar, Büyükçekmece abajur alanlar, Büyükçekmece sedefli eşyalar alanlar, Büyükçekmece yaldızlı ayna alanlar, Büyükçekmece antika aydınlatma alanlar, Büyükçekmece rozet alanlar, Büyükçekmece madalya alanlar, Büyükçekmece eşya alanlar, Büyükçekmece ferman alanlar, Büyükçekmece berat alanlar, Büyükçekmece testi Çanakkale alanlar, Büyükçekmece jardinyer alanlar, Büyükçekmece jacop petite alanlar, Büyükçekmece bahça alanlar, Büyükçekmece Osmanlı bohça alanlar, Büyükçekmece bindallı alanlar, Büyükçekmece kaftan alanlar, Büyükçekmece ampir alanlar, Büyükçekmece chrıstofle alanlar, Büyükçekmece ağızlık alanlar, Büyükçekmece şekerlik alanlar, Büyükçekmece şamdan alanlar, Büyükçekmece çanta alanlar, Büyükçekmece van işi savat alanlar, Büyükçekmece tepsi alanlar, Büyükçekmece Osmanlı gümüş alanlar, Büyükçekmece Osmanlı tğralı gümüş alanlar.

Büyükçekmece hokka alanlar, Büyükçekmece fransız mine alanlar, Büyükçekmece teşhir vitrini alanlar, Büyükçekmece buhurdan alanlar, Büyükçekmece tırnak ayna alanlar, Büyükçekmece keşkullu fukara alanlar, Büyükçekmece asma kandil alanlar, Büyükçekmece kandil alanlar, Büyükçekmece ebru alanlar, Büyükçekmece mustafa düzgünman alanlar, Büyükçekmece zigon alanlar, Büyükçekmece zemzemlik alanlar, Büyükçekmece mücevher kutusu alanlar, Büyükçekmece dretden alanlar, Büyükçekmece mehmet ali laga alanlar, Büyükçekmece sürahi alanlar, Büyükçekmece Osmanlı sürahi alanlar, Büyükçekmece antik mercan alanlar, Büyükçekmece makta alanlar, Büyükçekmece teslim taşı alanlar, Büyükçekmece antik sedef alanlar, Büyükçekmece minyatür alanlar, Büyükçekmece kabe örtüsü alanlar, Büyükçekmece gülebdan alanlar, Büyükçekmece mineli dürbün alanlar, Büyükçekmece sedefli kutu alanlar, Büyükçekmece sedefli baga kutu alanlar, Büyükçekmece viçen aslanya alanlar, Büyükçekmece şeref atlik alanlar, Büyükçekmece ralph gout london saat alanlar, Büyükçekmece lali gue alanlar, Büyükçekmece gece sürahisi alanlar, Büyükçekmece meissen alanlar, Büyükçekmece satsuma alanlar, Büyükçekmece hat makası alanlar, Büyükçekmece akik mercan kalem traş alanlar.

Büyükçekmece macit ayral alanlar, Büyükçekmece necmettin okyal alanlar, Büyükçekmece constantine alanlar, Büyükçekmece anonim alanlar, Büyükçekmece leyla gamsız alanlar, Büyükçekmece ibrahim safi alanlar, Büyükçekmece bohemya alanlar, Büyükçekmece şeker kavanozu alanlar, Büyükçekmece herend alanlar, Büyükçekmece nasif iyem alanlar, Büyükçekmece eski türkçe alanlar, Büyükçekmece osmanlıca alanlar, Büyükçekmece kitap alanlar, Büyükçekmece kalle alanlar, Büyükçekmece ali kartal alanlar, Büyükçekmece haydar besim aydar alanlar, Büyükçekmece orhan peker alanlar, Büyükçekmece sıtkı olçar alanlar, Büyükçekmece Osmanlı tüfek alanlar, Büyükçekmece Osmanlı kama alanlar, Büyükçekmece edwara prıor london alanlar, Büyükçekmece halim özyazıcı alanlar, Büyükçekmece rus gümüşü alanlar, Büyükçekmece minyatür alanlar, Büyükçekmece viyana heykel alanlar, Büyükçekmece oryantal heykel alanlar, Büyükçekmece f.barbedienne alanlar, Büyükçekmece sami yetik alanlar, Büyükçekmece merasim kılıcı alanlar.

Büyükçekmece ahşap hilye alanlar, Büyükçekmece hereke halı alanlar, Büyükçekmece kuka alanlar, Büyükçekmece tesbih alanlar, Büyükçekmece seyahat saati alanlar, Büyükçekmece gravür alanlar, Büyükçekmece degü alanlar, Büyükçekmece radio antika alanlar, Büyükçekmece opalin alanlar, Büyükçekmece radyo alanlar, Büyükçekmece kalemlik alanlar, Büyükçekmece büst alanlar, Büyükçekmece gaz lambası alanlar, Büyükçekmece laledan alanlar, Büyükçekmece karaf alanlar, Büyükçekmece çerezlik alanlar, Büyükçekmece sahleplik alanlar, Büyükçekmece tutya alanlar, Büyükçekmece likör takımı alanlar, Büyükçekmece mücevher kutusu alanlar, Büyükçekmece kase alanlar, Büyükçekmece zarf alanlar, Büyükçekmece nargile alanlar, Büyükçekmece gülabdan alanlar, Büyükçekmece ferman alanlar, Büyükçekmece berat alanlar.

Büyükçekmece hilye-i şerif alanlar, Büyükçekmece çift alem alanlar, Büyükçekmece şifa tası alanlar, Büyükçekmece hokka takımı alanlar, Büyükçekmece mangal alanlar, Büyükçekmece barutluk alanlar, Büyükçekmece tombak alanlar, Büyükçekmece saray işi alanlar, Büyükçekmece gelin takımı Osmanlı alanlar, Büyükçekmece ağızlık alanlar, Büyükçekmece kemer alanlar, Büyükçekmece hançer alanlar, Büyükçekmece kılıç alanlar, Büyükçekmece mühürler alanlar, Büyükçekmece mineli eşyalar alanlar, Büyükçekmece kavukluk alanlar, Büyükçekmece Osmanlı devlet arması alanlar, Büyükçekmece Kâbe örtüsü alanlar, Büyükçekmece seccade alanlar, Büyükçekmece sırmalı örtüler alanlar, Büyükçekmece antika eşya alanlar, Büyükçekmece eski eşya alanlar. Bunun dışında diğer eşya ve yapıtlarda incelenmesi şartıyla değerlendirmeye alınır.