Seka Antika, profesyonel antika koleksiyonculuğu yapanlar için hizmet vermekle birlikte antikaya ve antikacılığa merak duyan amatör koleksiyoncular için danışmanlık hizmeti vermektedir. Şirketimiz ve uzman yöneticileride kendilerine özel koleksiyonerlik yapmakla birlikte antika koleksiyoncularının alım satım danışmanığınıda yapmaktayız.

Koleksiyoner olmak isteyen amatörler için tavsiyeler:

  • İlgi duyulan ürünün/ürünlerin belirlenmesi
  • Yeni trendlerinlerin antika eşyalar üzerindeki ekonomik değişimleri
  • Bütçe ve toplama sürecinin ön görülmesi

Profesyonel Koleksiyonerler için hizmetlerimiz:

  • Koleksiyonunuzdaki eksik parçaların/ürünlerin tarafımıza bildirilmesi
  • Koleksiyonunuzdaki ürünün daha iyi durumda olanları ile kötü durumda olanların değişimi
  • Komple koleksiyon alım ve satım hizmeti

Antika Koleksiyoner

Günümüzde olduğu gibi geçmiş dönemlerde de gerek kişisel olarak gerekse de devletler tarafından desteklenerek, belirli değere sahip olan eserlerin ilerleyen yıllara saklanması sağlanmış durumdadır. Ender olarak bulunabilen ürünler günümüzde antika sınıfında değerlendirilebilmektedir. Antikalar; eşya, sanat eseri veya obje olabilmekle beraber değerleri uzmanlar tarafından belirlenebilir. Antika eşya koleksiyoneri olarak antikalara ilgi duyanlar, belirli tipteki antikaların parçalarını bir arada tutanlardır.

Antika eşya koleksiyonerliği oldukça meşakkatli bir süreçten geçilmesini sağlıyor olmasıyla beraber belirli kategoride yer alan antikaların bir arada bulunmasını sağlamayı gerektirir. Antika koleksiyoner olarak elinde antika bulunduranlar, koleksiyon halinde elindeki antikaları nakde çevirebilme olanağına sahip oldukları gibi müzayedelerde sergileyerek de nakit olarak karşılıklarını alabilme olanağına sahipler.

Antika Koleksiyonerleri için Antikacılar

Antika koleksiyoner olarak antika parçalar arayanlar için Seka Antika, her zaman değerli antika ürünleri bulunduruyor olmasıyla beraber koleksiyona parça ekleyebilme olanağına açıktır. Antika ilgilileri için hizmet vermekte olan Seka Antika, antika sektörünün önde gelen isimlerinden biri konumunda bulunuyor olmasıyla antika koleksiyonerleri için de benzersiz parçalara sahiptir.

Antika eşya koleksiyonerliği yapanlar için, koleksiyonda eksik olan antikaların tamamlanabilmesinde antikacılar uğrak yerlerdir. Zira bazı antika koleksiyonları oldukça büyük bir değere sahip olmalarıyla beraber eksik parçalara da sahip olabilmektedir. Koleksiyonda eksik olan veya daha önce hiç görülmemiş olan koleksiyon tamamlayıcısı olan antikaların bulunabilmesi bu noktada ayrı bir önem kazanır.

Antika Koleksiyoner Arayanlar

Antika koleksiyoner arayanlar için Seka Antika yine doğru bir tercih olarak ön planda yer alıyor. Antika ile ilgilenen çok sayıda kişinin ortak paydası olmamızla beraber antika konusunda sahip olduğumuz tecrübe doğrultusunda koleksiyoner ve alıcıların buluşma noktası haline geliyoruz.

Antika koleksiyoner arayarak, koleksiyon satın almak isteyenler istedikleri antika koleksiyonlarına tarafımızca ulaşabilme olanağına sahip oluyorlar. Antika koleksiyoner için ise antikaların sahip olduğu değerinde alıcılara ulaşabilmesi oldukça önemlidir. İki taraf için de antikaların önemini kavrayan bir marka olmamız itibariyle Türkiye’de antika konusunda gerek tek tek gerekse de koleksiyon olarak üstün hizmet kalitesine sahibiz.

Antika Koleksiyoner Hangi Antikaları Koleksiyon Yapar?

Antika koleksiyoner olarak antikaları toplayanlar, tüm antikalar için koleksiyon yapabilme olanağına sahiptirler. Koleksiyon belirli bir kategoride bulunan antikaların aynı kategoride sınıflandırılmasıyla beraber oluşturulduğundan dolayı farklı koleksiyonlara sahip olabilmek de mümkündür. Antika koleksiyoner olarak koleksiyon bulunduranlar için her türlü antika koleksiyon parçalarını satabilme olanağını getiren Seka Antika, ekspertiz olanağı sayesinde antikaların detaylı bir şekilde durumlarını öğrenebilme kolaylığına da sahiptir.

Antika koleksiyoner olanlar ve iletişime geçerek antikalarını değerinde maliyet oranlarından nakde dönüştürmek isteyenler için hızlı iletişim sağlıyor olmamızla beraber, koleksiyondaki her bir parçayı değerlendirebilmekteyiz. Gerek İstanbul içinde gerekse de İstanbul dışında ekspertiz hizmetini sunmamızla beraber yerinde inceleme gerçekleştiriyoruz.